با خریداران نسل آینده آشنا شوید: رفتار Generation Z در فضای دیجیتال

نسل Z چه کسانی هستن؟
به متولدین اواخر دهه ۱۹۹۰ و سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ میلادی نسل Z گفته می‌شه. این نسل در دنیای دیجیتال مارکتینگ نسبت به نسل‌های قبل خودش اهمیت بیشتری داره، چرا که رونق دنیای دیجیتال و تکنولوژی همزمان با رشد متولدین این نسل بوده.

چرا نسل Z برای مارکتر‌ها اهمیت داره؟
اهمیت نسل Z تنها در گستردگی و حجم تعامل‌شون با دنیای دیجیتال نیست. نسل Z، خریداران آینده‌ان و در آینده‌ی نزدیک بیشترین قدرت خرید رو خواهند داشت. قبل از هر چیز باید بدونیم نسل Z رو تا وقتی هنوز نسل Z هست می‌شه بُرد! علاوه بر این، این نسل بخش قابل توجهی از جمعیت ایران رو تشکیل می‌دن و پس از نسل هزاره یا نسل Y، بزرگ‌ترین گروه جمعیتی کشور هستن.

در نت‌بینا چه بینش‌هایی در مورد این نسل به دست آوردیم؟
در واحد اینسایت آژانس دیجیتال نت‌بینا همواره توجه به‌خصوصی به این نسل داشته‌ایم و با مطالعات کمی و کیفی متعدد سعی کردیم رفتارها، چالش‌ها و موضوعات مورد علاقه‌ اون‌ها رو بهتر درک کنیم.

به دلیل جایگاه فرهنگی و سنتی مفهوم «فارغ التحصیلی از مدرسه و ورود به دانشگاه» در ایران، طی مطالعات انجام شده در آژانس دیجیتال نت‌بینا، این نسل رو به دو گروه اصلی بر اساس سن تقسیم کردیم. نسل Z کوچک‌تر: ۱۲ تا ۱۷ ساله‌ها و نسل Z بزرگ‌تر یعنی ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ها. در تحقیقات انجام شده شاهد تفاوت‌های قابل توجهی در بین این دو گروه بودیم که در ادامه به اون‌ها می‌پردازیم.

طی مدت زمان شیوع کرونا در ایران شاهد چالش‌های جدیدی در این نسل بودیم، به همین دلیل تصمیم گرفتیم یافته‌های قبل و بعد از کرونا در خصوص رفتار دیجیتال این نسل رو در قالب یه گزارش عمومی و رایگان منتشر کنیم؛ این گزارش شامل موضوعاتی مثل:

  • تغییرات سبک زندگی نسل Z قبل و بعد از کرونا
  • علاقه‌مندی‌ها و اوقات فراغت نسل Z
  • چالش‌های نسل Z قبل و بعد از کرونا
  • رفتار در شبکه‌های اجتماعی

و خیلی موارد دیگه، مثل «انگیزه‌های پنهان مشارکت در چالش‌های دیجیتال» می‌شه. با وارد کردن ایمیل سازمانی خودتون در ادامه، نسخه کامل گزارش رو دریافت کنین.

*


Menu